אתם בידיים טובות - האתר בהרצה

אין מוצרים בסל הקניות.

שעת אמבטיה

התפתחות

זמן הרחצה הוא הרבה יותר מזמן ניקיון. הוא זמן של הרבה חקר ולימוד חוויתי עבור הפעוט, הוא זמן של התנסות, והוא גם זמן של בילוי משפחתי שמח.

שעת האמבטיה היא רגע קסם של היום, לא רק לקטנצ'יק אלא גם להורה שרוחץ אותו. ישנן מגוון אמבטיות לתינוקות ופעוטות – חשוב שתבחרו באמבטיה נוחה ויעילה שמסייעת לכם להעביר את השעה בטוב ובנעימים.

רגע לפני:

נסו לבחור אמבטיה נוחה לגישה עבורכם, שלא תשבור לכם את הגב. אלו יכולות להיות אמבטיות בגובה או יותר טוב מכך – אמבטיה ניידת מתקפלת עם דפנות גבוהות, שההורה יכול לשהות לצידה משך כל זמן הרחצה עם קירבה לתינוק.

לתינוק קטן שעוד זקוק למושב, בחרו מושב יציב לאמבטיה ולא כזה שצף או מרחף במתקן, כדי למנוע סכנת התהפכות. ניתן להשיג מושבים ארגונומיים ומומלצים שמותאמים למנח התינוק.

כללים חשובים לאמבטיה טובה:

יש לרחוץ את התינוק בהשגחה של מבוגר בלבד. המים מסוכנים לתינוק, וטביעה יכולה להתרחש אפילו בגובה סנטימטר בלבד.

אין להשאיר את התינוק לבד בחדר האמבטיה גם לא לרגע אחד. במידה ויש צורך לצאת מן החדר – כדי לקחת מוצר לאמבטיה או לענות לצלצול – תמיד קחו איתכם את התינוק.

בדקו את טמפרטורת המים לפני הכנסת התינוק. חשוב לוודא שהמים אינם רותחים או קרים מדי. ישנם מדחומים מיוחדים למדידה ואף אמבטיות עם פקקים בצבעים רגישים לטמפרטורה שמתחלפים כשהטמפרטורה חריגה.

הכינו מראש את כל ציוד הרחצה הנדרש לאמבטיה כדי שלא תצטרכו לערוך חיפושים במהלכה: סבון, ספוג, שמפו, מגבונים, חיתולים נקיים, מגבת ובגדים.

במהלך הרחצה באמבטיה החזיקו את התינוק ביד אחת בזמן שהוא במים, כך גם תיצרו עימו מגע וגם קשר עין, לחוויה כפולה.

תנו לתינוק למצות את החוויה. הוא רוצה להתנסות ולחקור את המים כחלק מההתפתחות שלו. במידה והדבר אינו מסוכן אל תמנעו ממנו לשחק ולהשפריץ מים. קיימות אמבטיות מתקפלות ונוחות בעלות דפנות גבוהות המאפשרות משחקי מים להנאת התינוק.

הקפידו ליישם את הכללים ותיהנו משעת אמבטיה נעימה לתינוק ולהורים !!!