תינוקות קוראים מגיל לידה

התפתחות

אם חשבתם שתינוקות לא יכולים לקרוא מגיל לידה……אז טעיתם.

אף פעם לא מוקדם להתחיל לקרוא, בין אם אתם עדיין בהריון ובין אם ילדתם לאחרונה, קריאה מספקת יתרונות כה רבים, החל מבניית כישורי השפה פיתוח תקשורת, ועד להתפתחות המוח, ולכן החשיפה של התינוקות לספרים כבר מרגע הלידה תורמת ומאתגרת. ננסה להסביר לכם על קצה המזלג.

משחקי התפתחות לתינוקות | משחקים לתינוק למכירה באתר סגל בייבי

תינוק רך, שרק נולד אמנם לא יבין את מה שאתם עושים אבל ידע להקשיב לקריאה בקול רם. הוא יבין את האינטונציה, הקצב וייחשף למילים, ולכן פעילות משותפת של קריאה היא חשובה ועוזרת להתפתחות של מוח התינוק.

קריאה בקול רם מלמדת את התינוק על תקשורת,מושגים בסיסים, וחושף אותו לעולם שסביבו. עד שהתינוקות יגיעו ליום הולדתם הראשון הם ילמדו את כל הצלילים הדרושים כדי לדבר בשפת האם שלהם, וככל שתקראו איתם  יותר סיפורים בקול, הם ישמען יותר מילים ויוכל לדבר טוב יותר.

שמיעת מילים מסייעת בבניית רשת מילים עשירה במוחו של התינוק. ילדים שהוריהם מדברים וקוראים להם מכירים לעיתים קרובות יותר מילים מגיל שנתיים מאשר ילדים שלא קראו להם. וילדים שקוראים להם במהלך שנותיהם הראשונות נוטים יותר ללמוד לקרוא בזמן הנכון.

התינוק שלך שומע אותך משתמש ברגשות רבים וצלילים אקספרסיביים שונים,וזה תומך בהתפתחות החברתית והרגשית שלו. הקריאה מעודדת להסתכל, להצביע, לגעת ולענות על שאלות. וכמובן תורם ומשפר את כישורי השפה על ידי העתקת צלילים, זיהוי תמונות ולמידת מילים.

עידנים שונים, שלבים שונים

תינוקות צעירים אולי לא יודעים מה פירוש התמונות בספר, אך הם יכולים להתמקד בהם, במיוחד בצורות עם צבעים עזים ודפוסים שונים. כשאתם קוראים או שרים שירי ערש וחרוזי ילדים, אתם יוצרים שפה שמצליחה להרגיע ולבדר יחד – והם יוצרים בטחון וקרבה.

אז ברגע שהבנו כי נכון לפתח ספרים עבור תינוקות יצרנו מגוון רחב של ספרים שעונים על צרכים שונים לפי התפתחות התינוק והצורך של ההורים. יצרנו באהבה ספרים רכים שכוללים מרקמים, צלילים, צבעים ויוצרים אינטראקציה עם התינוקות.

הספרים המומלצים שלנו:

ספר פעילות מרשרש הקוטב הצפוני מגיל לידה.

זהו  ספר בד קשיח עם מילוי מרשרש לתינוק, בעל שני צדדים לשני שלבי התפתחות:

0-3 חודשים – עם צבעים מנוגדים ומראה בטיחותית, לפיתוח חושי התינוק.

3 חודשים ומעלה: איורים בצבעוניות מגוונת, הפעלות תלת מימדיות ונשכן כוכב עם כיס משחק יעודי למוצץ, להכנסה והוצאה, לפיתוח חודשים ויכולות מוטוריות.

בזכות המבנה הקשיח של הספר הוא ניתן לשימוש בשלושה מקומות: בעגלה, במיטה או על הרצפה, לעידוד השהייה על הבטן.

ניתן לחיבור למיטה ברצועות וולקרו.

התבוננות בספר ומשחק בהפעלותיו יעזרו בפיתוח חושי התינוק ויכולותיו המוטוריות, להתפתחות קלה יותר ולהורות קלה יותר.

 

לכתבות נוספות:

איך לבחור צעצועי התפתחות לתינוקות?

היום הראשון של הבייבי בים

Open chat
למעבר לשירות הלקוחות >