אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 200 ש"ח (לא כולל ריהוט)

איך נולד ארון? השראה לעיצוב ארונות לתינוקות

ריהוט שינה ועיצוב

"אני אמא ומעצבת.
שני הכובעים האהובים עליי משיקים יחד ומאפשרים לי לעבוד ביצירתיות מקסימלית ולהפליג עם החלומות רחוק וקדימה".

זהר אליאס-יפה, המעצבת הראשית ומנהלת פיתוח המוצרים בקבוצת סגל בייבי, יצרני חדרי תינוקות, לוקחת פעמים רבות השראה מחייה כאשר היא ניגשת לשולחן העיצוב, ומעצבת רהיטים לחדרי תינוקות. סדרת הארונות מסדרת modern של סגל בייבי נולדה ממש מתוך אותה השראה וחוויה בשטח. זוהר ידעה בדיוק מה הם הצרכים שלה, וכמובן של הסובבים אותה בהגדרה של ארון עבור חדר תינוקות.

סדרת הארונות כוללת דגמים מיוחדים שלא מוכרים בנוף חדרי התינוקות וגם לא בחדרי הילדים. תכנון גובה הארון –  2.03 מ' (נמוכים מהסטנדרט הנהוג), עם רגליות בתחתיתן, עם התייחסות למגירות אחסון מתחת לדלתות הארון שהן ארוכות ופרושות לכל רוחבו, מתוך הבנה של שימוש פרקטי.

אז איך נולדה סדרת הארונות לתינוקות המיוחדת כל כך?

זהר מסבירה: "הארונות לחדר התינוק  מסדרת modern נולדו הודות לחשיבה ושימושים פרקטים במהלך ישיבה בה שיחקתי עם ילדיי ,כשכולנו ישובים על הרצפה בחדרם. חוויתי עימם את נקודת המבט הנמוכה, המשקיפה על מראהו הגבוה והענק של הארון הסטנדרטי, כזה שנמצא ברוב חדרי הילדים וגובהו כ-2.20 מ'. המחשבה על גודלו העצום הנראה לעיניהם הולידו בדמיוני את ארונות הסדרה כפי שהם, בגובה מקסימלי של 2.03 מ', ובעלי רגליות דקות אך חזקות שהופכות אותם להרבה יותר קלילים ומרוככים למראה. כך השגתי עיצוב ארון בפרופורציות התואמות את מידות גופם של ילדי הרכים".

החוויה "מהשטח" יחד עם הילדים יצרה אלמנט נוסף בארונות סדרת modern שקשור לעיצוב ולתכנון פנימי. זהר מוסיפה: "בתוך החדר של ילדיי התחדדה עבורי התחושה לה הם זקוקים במרחב שלהם. ראיתי את החשיבות ברוגע, בשלווה, בשקט ובעצמאות שמעניק להם המרחב. חשבתי על יצירת סביבה המעודדת את תחושת המסוגלות והעצמאות לביצוע משימות יומיות פשוטות בכוחות עצמם, ועבורנו ההורים – מרחב פרקטי ונוח לשימוש יומיומי ולאחסון לאורך זמן, להעניק לילדים את האפשרות להתנהל בחדר שלהם בבטחון".

וכך, מלבד הגובה המרוכך, דגמי הארונות מסדרת modern מעוצבים כך שבתחתיתם שתי מגירות גדולות וארוכות, בדומה לאלה המצויות בשידת האחסנה. המגירות ממוקמות במקומות הנגישים לילדים כדי שיוכלו לבחור בעצמם את פריטי הלבוש שלהם ולחזק בכך את תחושת המסוגלות והעצמאות.

השילוב המנצח של היותי אמא ומעצבת הם ההשראה וחשיבה שעומדים תמיד לנגד עייני שהיא יוצאת לפיתוח מוצר חדש.

נקודה נוספת שחשוב להתייחס אליה נוגעת בחלקו העליון של הארון בו ישנן דלתות שניתן לאחסן מאחוריהן את מרבית הבגדים. אם כך הארון משלב שימוש מתאים לילדים בחלקו התחתון, בגלל  שתי המגירות הגדולות, ומתאים להורים לאחסן את הבגדים היומיומיים.

ארון שעוצב מתוך מחשבה והתייחסות למשתמשים הפוטנציאלים הוליד סדרת ארונות ייחודיים  שיהיו נגישים לילדים, שירגישו בזכות הארון מה זה להיות עצמאים, ופרקטים להורים.