אתם בידיים טובות - האתר בהרצה

אין מוצרים בסל הקניות.

מה חשוב לדעת כשמעצבים חדר לתינוק

ריהוט,שינה ועיצוב

חדר תינוקות מעוצב עבור התינוק שלנו הוא חלום שמתממש. 9 חודשים אנו ממתינים לבואו של העולל, וכשהוא מגיע אנו רוצים לשמור עליו ולעטוף אותו, ולכן דואגים ליצור עבורו את הקן החם ביותר, החדר שלו – שם הוא ישן, מבלה ומגלה, ושם מאוחסנים דבריו וחפציו.

חדרי תינוקות מעוצבים סגל בייבי

מחשבות שיעזרו לנו בעיצוב חדר התינוקות המתאים ביותר לילדנו:

בטיחות – לפני הכול אנו מתייחסים לבטיחות, בהתחשב בנתוני החדר. יש לשים לב למיקום שקעי החשמל ולכסותם, כולל במקומות המוסתרים כמו לאורך הווילונות. נתחשב במיקומי הדלתות והחלונות. אין להניח רהיטים וכסאות בקרבת הדלת באופן שהיא תיפתח ועלולה לפגוע במי שיושב בפנים. אין להציב רהיטים גבוהים ליד החלון, על מנת שלא תהיה לילדים גישה קלה לטיפוס לעברו.

חדר תינוקות באוהאוס לקנייה באתר סגל בייבי

סידור הרהיטים בחלל – נעדיף למקם את הריהוט באופן שיותיר חלל מרווח ככל האפשר. את המיטה מומלץ מאוד להצמיד לקיר פנימי כך שלא תושפע מחום או קור הנפלטים מקירות חיצוניים. שידת האחסנה וכל רהיט בעל גובה ימוקמו כך שאינם קרובים לחלון או לכל מקום שיהיה מסוכן או מסקרן מידי לטיפוס. השידה תקובע לקיר על מנת למנוע סכנת נפילה במידה והפעוט יפתח את כל מגירותיה ביחד. כמו כן, נמקם את הריהוט כך שלא יהיה חשוף לשמש ישירה.

פרקטיקה – אחרי שנדאג לבטיחות ולמרחב בחדר נתייחס להיבטים המעשיים. האם זהו רק חדר שינה? האם החדר הוא גם חדר משחקים המשמש לאחסונם? אם כן, יש להתייחס לאחסון והנגשה של צעצועים ומשחקים ולבחור רהיטים בהתאם, כמו חדר הרמוני או חדר שובל. האם החדר מתוכנן לטווח הארוך עבור ילד נוסף? תכנון לטווח רחוק יכול לכלול שינוי נקודתי של רהיטים. למשל, כורסת ההנקה תוחלף בהמשך בפינת קריאה שאליה הפעוט יוכל להגיע באופן עצמאי ושתהיה לו למרחב שקט.
חדר המוני, שידת הרמוני מונטסורית באתר סגל בייבי

עיצוב – אחרי שמיפינו את הצרכים נתייחס לסגנון העיצובי. נאסוף השראות וטנדיים לעיצוב החדרים שנעימים לנו, נבין מהו שילוב החומרים וקשת הצבעים הרצויה, ובמלאכת עיצוב החדר נאזן בין כל המרכיבים. אם בחרנו ריהוט בצבע דומיננטי, נבחר אביזרים וטקסטיל ניטרליים. אם הריהוט ניטרלי, נוכל לשלב נגיעות של פרטים וטקסטיל צבעוניים יותר, פריטים ייחודיים, וכל מה שיהפוך את החדר לאישי עם הטאץ' שלכם ושל הבייבי.