אקשן בעגלה: אלו הצעצועים שהכי מתאימים לעגלת התינוק

התפתחות

החלטתם לצאת לפיקניק עם הבייבי הקטן. החלטה טובה ונבונה עבור כל המשפחה – אתם תזכו ליהנות מבילוי בחיק הטבע עם חברים טובים וכמובן לאכול משהו טוב וטעים. התינוק שלכם ייהנה מהיציאה והאוויר שבחוץ, ויכיר את הטבע המפואר שסביבו. חוץ ממנגל ומהמוצרים על האש שכדאי מאוד שתיקחו איתכם, יש עוד מוצר שמומלץ לקחת, ושיהפוך את כל הפיקניק לחוויה.

צעצועי התפתחות לתינוק | צעצועים לתינוק טף טויס באתר סגל בייבי

אז לשם שהות נעימה בעגלה יש מגוון צעצועים לתינוק המיועדים לתלייה, אשר לוכדים את תשומת ליבו של התינוק, מגרים את חושיו, ומפתחים אותו בזכות לימוד רב. מדובר בעיקר במוביילים וקשתות גמישות עליהם תלויות שלל בובות ודמויות צבעוניות ושובות.

הצעצועים התלווים מחוברים בקלות לעגלה בעזרת קליפס. נוכחותם מספקת  שהות קלה יותר עם התינוק מחוץ לבית, שחוסכת להורים את הצורך להיות “צוות הווי ובידור”. הצעצועים התלויים כבר עושים זאת בשבילם.

מובייל צלילים

ישנם מגוון מוביילים המספקים חוויה של צלילים וגירויים ויזואליים. למשל מוביילים עם פעמוני רוח המשמיעים את צליל הפעמונים העדין עם כל תנועה ותזוזת רוח, ומגרים תוך רגע את חוש השמיעה של התינוק.

על גבי המובייל ישנם קישוטי בד רכים הלוכדים את עיני התינוק, עם דמויות ירח, כוכב, ענן, וגם כדור פורח עם בובת אובי הינשוף, דמות המופיעה במגוון צעצועים שהתינוק לומד להכיר ולזהות. אובי ושאר הדמויות מגרות את עיניו ומוחו של התינוק, ומספקות לו חוויה נוספת בטיול. המובייל מפתח גם את כישוריו המוטוריים של התינוק, כשהוא מושיט את ידו למשחק מהנה עם הבובות התלויות וקלות המשקל. לעיתים, על גבי מובייל לתינוק ישנו נשכן או טבעות פלסטיק, המספקים מרקמים שונים, מלבד הבדים הרכים של הבובות.

קשתות צעצועים מרשרשים

ישנן מגוון קשתות לעגלה עם בובות צעצוע רכות ומרשרשות במגוון דוגמאות: כוכבים מחייכים, ענן שמח, ירח ישן עם מצנפת לראשו וטיפות נעימות. קשת אחרת מעוצבת כספירלת גינה עם בובת רוני הארנב, ציפור, דבורה ונחש בד כרוך סביב בר העגלה.

תנועת העגלה במהלך הטיול מניעה גם את הקשתות, כך שהבובות שעליהן מפיקות רעש מקשקש ומרשרש המרתק את התינוק ואזניו ומפתח את חוש שמיעתו. הדמויות המרתקות מעודדות את התינוק לחקור את העולם עם חוש הראיה. הגירוי הרב חושי שיוצרות הדמויות לתינוק, מניעות אותו לרצות לחוש אותן, ולהרחיב את טווח התנועה והמתיחה בהושטת יד אליהן. המשחק בצעצועים מסייע לתינוק גם לפתח את המוטוריקה העדינה, ומספק לו בידור מהנה ושהות נעימה יותר בעגלה.

קשתות מוזיקליות

לתינוקות רוק’נ’רול שמחפשים קצת יותר אקשן מעבר לבובות מרשרשות, קיימות בשוק מגוון קשתות גמישות הכוללות מתקנים שמשמיעים צלילים שונים. למשל בובת ינשוף מנגנת ומאירה, שמגע או תזוזה קלה בעגלה מפעילים את מנגינתה. ישנן קשתות עם בובות רעשן שונות כמו קוף רעשן או אננס מצילתיים. שגם הם זזים בעת מגע.

הפעלת המוסיקה או הרשרושים באמצעות מגע ותנועה מלמדת את התינוק על עקרון סיבה ותוצאה ומסייעת לו לפתח את החושים והיכולות הקוגניטיביות. בנוסף, התינוק מפתח את יכולותיו המוטוריות, כשהוא מפעיל את ידיו ורגליו שוב ושוב, בנסותו להפיק את הצלילים המסקרנים.

טיול נעים!!

 

לכתבות נוספות:

איך לבחור צעצועי התפתחות לתינוקות?

היום הראשון של הבייבי בים

Open chat
למעבר לשירות הלקוחות >