אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 250 ש"ח (לא כולל ריהוט)

אין מוצרים בסל הקניות.

טיפוח תינוקות איך עושים את זה – גם תינוקות צריכים להיות מטופחים

הורות

שיער, ציפורניים, שיניים. לא רק המבוגרים צריכים לדאוג לשגרת טיפוח נעימה, אלא גם תינוקות. וכמו אצלנו, גם אצלם הצעד הראשון בטיפוח מתחיל במקלחת, שהיא חיונית והכרחית לשמירה על היגיינה ובריאות, אבל אינה מספיקה לבד, ודורשת עוד כמה פעולות קטנות וחשובות.

נתחיל בשיער. תינוקות נולדים קירחים או עם מעט שיער, ולאט לאט הפלומה הופכת לרעמה. ברגע שמופיע שיער על ראשו של התינוק חשוב להתחיל ולסרק אותו. הסיבה: לשמור על רכותו ולמנוע היווצרות קשרים לא רצויים. את השיער מומלץ לסרק מיד לאחר האמבטיה בעוד השיער רטוב, כי כך השיער רך יותר וקל לסירוק. את הברשת השיער יש לעשות עם מסרק עדין לתינוקות או מברשת רכה במיוחד, להעביר אותם עדינות על פני הראש, כדי שלא לפגוע בקרקפת התינוק.

ציפורניים הם אישיו חשוב נוסף, שדורש טיפול וגזירה. מיד כשתינוק נולד ציפורניו מתחילות לצמוח בקצב והוא עלול לשרוט את עצמו. שריטה על הפנים או על הגוף אינה נעימה, בטח כשמדובר בתינוק קטן. בימים הראשונים לאחר לידתו ניתן להלביש כפפות מיוחדות על כפות ידיו הרכות של התינוק. לאחר מכן יש להקפיד ולגזור או לקצוץ את ציפורניו של הילד הקטן. יש לעשות זאת עם קוצץ מתאים לתינוק או מספריים ייעודיות לתינוק בעלות להב קטן במיוחד ובטוח המותאם לציפורניו הקטנות. גם את פעולת הגזירה של הציפורניים מומלץ לבצע לאחר האמבטיה, כשהציפורניים רכות יותר ונוחות לגזירה.

נעבור לשיניים. עוד לפני צאתה של השן הראשונה ובטח לאחר שהיא צצה על פני החניכיים יש לדאוג לשגרת צחצוח כדי לשמור על בריאות השיניים. את השן הראשונה ניתן לצחצח עם מברשת אצבע, המולבשת על אצבעו של ההורה ועוברת בעדינות על פני השיניים הראשונות לנקותן. כשיש כמה שיניים בפה כבר ניתן לעבור למברשות בעלות סיבים רכים, מותאמות לגיל.

שגרת הטיפוח חשובה לפינוק להרגשה טובה, אבל בעיקר חיונית עבור התינוק לבריאותו ! אז פינוק נעים ובהצלחה!