אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 250 ש"ח (לא כולל ריהוט)

אין מוצרים בסל הקניות.

המעצבת מגלה: האימהוּת שלי היא ההשראה לעיצוב השידות

ריהוט שינה ועיצוב

"לפני שאני מעצבת אני קודם כל אמא ומשם מגיעה ההשראה הראשונה שלי לעיצוב שידה לתינוק", מספרת זהר אליאס-יפה, המעצבת הראשית ומנהלת פיתוח המוצרים בקבוצת סגל בייבי, יצרני חדרי תינוקות. "בנוסף, כשאני ניגשת לעיצוב שידה לתינוק אני אוספת עולם שלם של השראות עיצוביות וחיבורים שאני יוצרת בין הצורך הפרקטי למראה הסופי".


זהר מעצבת למעלה מעשור ריהוט לחדרי תינוקות, והיא מסבירה כי בבואה לעצב שידה לתינוק, ניסיונה כאמא מסייע לה להבין לעומק את המטרות והצרכים הנדרשים מהרהיט, ואלה מכוונים אותה בתכנון, כשאת כל אלה עוטף הפן העיצובי ההכרחי להשלמת מראה חדר התינוק.

השראה לעיצוב חדרי תינוקות

התמקדות במספר היבטים שיבואו לידי ביטוי בעיצוב ובפיתוח של השידה לתינוק :

נוחות – מיד לאחר הלידה ובמשך מספר חודשים לאחריה, חלקה העליון של השידה משמש כבסיס להחתלת התינוק. מסיבה זו, גובהה חייב להיות נוח ומותאם להורה, כך שלא "ישבור את הגב". מידות שידת החתלה מתוכננות כך שגובה שידה ממוצעת מותאם לגובה מנח זרועותיו של האדם, ועומד על כ-90 ס"מ. זהר מדגישה: "כאמא, חשוב לי שגובה השידה יהיה ארגונומי ומותאם ליכולותיי ומידותיי מיד לאחר הלידה, ובהמשך שוב בהריון מתקדם".

אחסון – אחסון פריטים בשידה לתינוק שונה מאחסון בארון. מבנה השידה מורכב לרוב ממגירות בלבד. לאורך התקופה בה השידה משמשת להחתלה מנגישים במגירות העליונות את כל המוצרים הקשורים אליה ולטיפול בתינוק, מחיתולים, קרמים, בגדים – הפריטים השימושיים ביותר. במגירות התחתונות מאחסנים  פריטי לבוש נוספים, מצעים, חיתולי בד. זהר: "האחסון ואופן החלוקה הפנימית של השידה חשובים לי על מנת לאחסן באופן נוח ונגיש מקסימום פריטים, ולהסתפק עד כמה שניתן רק בשידה לאורך תקופה ארוכה ככל הניתן. לכן התכנון לחלוקה מובנית של המגירה העליונה בשידות בעלות 4 מגירות גדולות או שידות בעלות 3 מגירות קטנות יותר, מסייעת בכך".

פונקציונליות – השידה מיועדת לאחסון חפצי התינוק, ולהחתלה שלו בחודשים הראשונים. זהר משתפת על פונקציה נוספת שהוסיפה לשידות שעיצבה: "לאחר לידת בני הבכור זיהיתי צורך נוסף באחסנה בחלל החדר כך שתהיה נגישה ונוחה גם לו וגם לי, וכך נולדו להן שידות שובל והרמוני. הן בעלות שטח אחסון פתוח שבתוכו מונחות סלסילות המתאימות לאחסון ספרים וצעצועים, או אפילו כביסה ופריטים נגישים אחרים שנוח ללקט מתוכן".

עיצוב – לחברה מגוון שידות בעיצובים שונים, כך שיוכלו לספק מענה למגוון רחב של צרכנים על-פי סגנון, בהתאמה לעיצוב הכללי של הבית, חלל ומרחב החדר, תקציב ועוד. זהר: "ההחלטות העיצוביות בשידה לתינוק, כמו צורה, חומר, צבע, וגימור, נובעות מהסגנון העיצובי של הקולקציה וההשראות איתן יצאתי למלאכת העיצוב, והן תמיד יביאו חדשנות מרעננת בעולם רהיטי התינוקות, ייצרו חיבורים חדשים, ילהיבו אותי כמעצבת, ויביאו לכם את הדבר הבא לחדר שלכם".

השילוב של היותי אמא ומעצבת הוא הבסיס שמעניק לי את היכולת לפתח מוצרים מעוצבים על פי הטרנדים המובילים מבלי לוותר על פונקציונאליות שהיא משמעותית בחדר תינוקות.