אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 200 ש"ח (לא כולל ריהוט)

איך בוחרים שידת תינוק

ריהוט שינה ועיצוב

הוא ארון הבגדים הראשון של התינוק שלנו ומשמש לאחסון בגדיו הקטנים וחפציו החשובים. זו העמדה הכי שימושית בחדרו בה נחליף לו חיתולים ונלביש אותו. שידת תינוק היא קלאסיקה שנמצאת כמעט בכל בית ישראלי כבר כמה עשורים. כיצד נבחר שידה לתינוק? להלן כמה עצות:

גובה – יש להתאים את שידת התינוק לגובה ההורים, המתייצבים לצידה דקות רבות וארוכות ביום, בוחרים את מלתחת התינוק, מלבישים ומחתלים אותו. כדי שיעמדו במנח טוב ולא יסבלו מכאבי גב מומלץ שגובה השידה יהיה כגובה מנח זרועותיו של אדם, כ-90 ס"מ.

חלוקת מגירות – איך אתם מעדיפים את המגירות שלכם? מבנה השידה מורכב לרוב ממגירות בלבד. החליטו האם אתם מעדיפים מגירות ארוכות לכל רוחב השידה, מגירות קצרות לרוחבה, או שילוב של שני סוגי המגירות. הבחירה תיעשה לפי העדפתכם האישית, הנוחות שלכם, וכמות ואופי הבגדים ומוצרי הטקסטיל שתאחסנו בשידה.

ניידות – החליטו האם רוצים שידה קבועה במקום אחד, או שתרצו לנייד אותה בקלות בבית. ישנן שידות רבות בעלות רגליים עומדות וקבועות. במקרה שקיים צורך לנייד את השידה לעיתים, ניתן לבחור שידה בעלת גלגלים לתזוזה קלה ללא הרמה.

יצירתיות – רוצים להרחיב את השימושים לשידת התינוק? ישנן שידות תינוק מודרניות וחדישות המשלבות גם מדפים פתוחים עם סלסילות שבהם ניתן לאחסן צעצועים וספרים של התינוק, שיוכל לשלוף משם פריטים. בצורה כזאת, אפילו השידה מתגייסת לעצמאות של הפעוט.

התאמה לחללים קטנים – רוחב של שידת תינוק קלאסית הוא 120 ס"מ. במידה וחדר התינוק קטן ולא מאפשר הכנסת רהיטים גדולים, ניתן לבחור שידת תינוק שתהיה צרה יותר. ניתן להשיג שידות ברוחב 80 ס"מ, שלמרות שאינן גדולות ממקדות הרבה תשומת לב ומתאימות לכל השימושים הנדרשים.

עיצוב – קלאסי, טבעי, מודרני, חדשני, אפילו אוונגרדי. נסו להתאים את עיצוב השידה לבית שלכם. בחרו חברה עם מגוון רחב של דגמי שידות. לחברת סגל בייבי מגוון שידות החתלה קלאסיות, ולצד זאת גם שידות שמתאימות לסגנוני עיצוב נוספים. דוגמאות: לעיצוב טבעי שידת קראפט עם שילובי עץ, לעיצוב חדשני שידת באוהאוס עם ידיות ורגלי מתכת שחורות, ולעיצוב עם טוויסט מיוחד שידת רומי עם רגלי עץ מעוצבות כטרפז.