אתם בידיים טובות - האתר בהרצה

אין מוצרים בסל הקניות.

כל העצות לבחירת מזרן לתינוק

ריהוט שינה ועיצוב

בדרך לשינה הטובה וחלומות הפז של התינוק הרך, אנו ההורים מציידים את התינוק במיטה ומזרן שיהיו הטובים ביותר עבורו וידאגו לו לנוחות, ובראש ובראשונה לבטיחות.

בשנה הראשונה לחייו של התינוק יש לרכוש עבורו מזרן קשיח. לעיתים התינוק ישן על בטנו. כאשר המזרן קשיח ראשו נשאר מעל פני המזרן ולא שוקע בתוכו, מה שמאפשר לו להמשיך ולנשום במידה טובה. במידה והמזרן רך מדי ראשו עלול לשקוע בתוכו ולצמצם את טווח הנשימה של התינוק, מצב שאינו רצוי.

מלבד מזרן קשיח חשוב שמזרן התינוק יהיה נושם, שמאפשר יותר מקום לנשימה לעומת מזרן אטום. עם זאת, קיים חסרון למזרן נושם – מלבד מעבר של אוויר הוא מאפשר גם מעבר נוזלים כמו פליטת מזון, רוק, הזעה, שתן, שמחלחלים לתוך המזרן ועלולים ליצור עובש וריכוז גדול של חיידקים.  
במקרה כזה, היצרנים מנחים לדאוג לניקוי המזרן – מסירים את ציפוי המזרן ושוטפים אותו ואת המזרן במים וסבון, ודואגים לייבושם לפני שמחזירים למיטה. כיום נמכרים מזרנים נושמים בעלי צד אטום, שגם עמיד בפני נוזלים וגם קל יותר לניקוי.

עוד כמה המלצות חשובות הנוגעות לשינה של התינוק:

לא רק מזרן קשיח. למען בטיחות התינוק חשוב להרחיק כל פריט רך מסביבתו במהלך השינה – מגן ראש, כריות, בובות, שמיכות, חיתולים וכד'.
דאגו לטמפרטורה נעימה ולא חמה מדי בחדר התינוק, וללבוש נעים. במידה ומפעילים חימום בחורף יש לדאוג להשאיר פתח צר בחלון החדר למניעת התייבשות האוויר.
על מידות המזרן להתאים בדיוק למידות מיטת התינוק, כדי שלא ייווצרו רווחים מסוכנים שהתינוק עלול להכניס ראש לתוכם.
מזרנים לתינוק שהינם בטוחים נושאים תו תקן ישראלי באישור מכון התקנים. ודאו שקניתם מזרן שעומד בתקן.