אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 250 ש"ח (לא כולל ריהוט)

אין מוצרים בסל הקניות.

הכיסא לתינוק שהפך לאייקון עיצובי

ריהוט שינה ועיצוב

ברגע הראשון הוא נראה כמו פריט עיצובי מיוחד או מיצב אמנותי מרשים, ואז מגלים שמדובר ברהיט ביתי שמשלב פרקטיקה ופילוסופיה ייחודיים שהפכו אותו לאייקון עיצובי. זהו ה- Tripp Trapp שיצר המעצב הנורבגי פיטר אופסוויק, כיסא האוכל לתינוק שחולל מהפכה בעולם, ושנים לאחר המצאתו עדיין נחשב למוביל באופן משמעותי.

טריפ טראפ כסא האוכל לתינוק שגדל עם הילד חברת סטוקי באתר סגל בייבי

מוצרים פורצי דרך שכאלה נולדים בעקבות השראה. וההשראה של היוצר הגיעה מבנו הצעיר, טור, שלא נמצא לו פתרון ישיבה מתאים ומספק יחד עם בני המשפחה. במוחו של אופסוויק הבריק הרעיון, הוא ביקש ליצור כיסא שגדֵל עם התינוק שהופך לילד, ושממלא עוד תפקידים חשובים, ויצר את ה-Tripp Trapp, כיסא שמלבד עיצוב מתוחכם ופונקציונליות מיוחדת מייצג פילוסופיה הורית שלמה ואחרת שלא באה לידי ביטוי עד אז בריהוט לתינוקות.

ה-Tripp Trapp הוא כיסא אוכל לתינוק מעץ מובחר, אשר בנוי במעין מדפים מסודרים בהרמוניה ותנועה המייצגים גבהים ושלבים שונים בחייו של הילד. העיצוב החכם של הכיסא מאפשר לכוון את גובה המושב ומשטח הרגליים ומספק צורת ישיבה ארגונומית ונוחה לילד שמאפשרת לו חופש תנועה ליד שולחן המשפחה.

כיסא ה-Tripp Trapp הושק ב-1972 על ידי חברת סטוקי הנורבגית, המייצרת רהיטים לתינוקות עם עיצובים שמקדמים ערכים של התחשבות בילד ועידוד התפתחותו על ידי חיזוק הקשר שלו עם המשפחה וההורים. הפילוסופיה המנחה בעיצוב הכיסא הזה הייתה כי חיי המשפחה מתקיימים אצל מרבית המשפחות סביב השולחן, ולכן מטרת המעצב הייתה מלכתחילה לעצב כיסא המייצר את הקירבה של בני המשפחה בכל גיל בזכות ישיבה שוויונית של כולם באותו גובה סביב אותו שולחן.  קיימות ב-Tripp Trapp אפשרות ייחודית לערוך התאמה לכל שלבי גיל, בליווי תמיכה ארגונומית טובה, כשבכל האופציות – התינוק/הילד בגובה העיניים עם שאר יושבי השולחן. הישיבה יחד בגובה העיניים הופכת את התקשורת הפנים משפחתית לקלה יותר ואת החיים סביב השולחן למהנים יותר. היא מהווה עבור התינוק כלי ממשי לפיתוח מיומנויות חברתיות.

עקרון נוסף שמתבטא בעיצוב הכיסא הוא חופש תנועה, שאופסוויק מפשט אותו למושג "להביא את הרצפה לילד". היכולת להתאים את הכיסא למספר שלבים הגיעה עם הבנה ברורה אצל המעצב שלילד צריכה להיות בכל שלב קרקע בטוחה, שאותה משיגים בדרך חכמה. כך, בכל גובה ושלב אליו מכוונים את הכיסא ישנו משטח עץ למרגלות רגלי התינוק או הילד שמשמש כקרקע עליה הוא דורך. הקרקע הזאת מציעה לילדים את החופש לחקור ולנוע בדרך הטבעית עבורם. הם לומדים איזון, תיאום, ומוצאים את עמדתם בביטחון רב.

בעולם הכיסאות לילדים ותינוקות ה- Tripp Trappהוא מוצר ששובר את הנורמות. עיצובו החזותי המיוחד כבר הפך אותו לאייקון, אך מה שמעניק לו את חותמת הנצחיות היא המחשבה שעומדת מאחוריו, שפותרת אתגרים פונקציונליים בצורה מושלמת המתבטאת בעיצוב. אין זה מפתיע שה- Tripp Trapp, הפך לשחקן משמעותי ומוביל בעולם ריהוט התינוקות, ושכבר מיליוני ילדים ומשפחות בעולם השתמשו בו ונהנים ממנו מקרוב.

למה לקנות כיסא Tripp Trapp

כשמכירים אותו לעומק, מבינים שמדובר באחד ממוצרי התינוקות שהכי מכבד את העולל הקטן ורואה אותו כחלק מהמשפחה. ה- Tripp Trapp הוא כיסא אוכל לתינוקות וילדים לא שיגרתי, שנולד להביא את התינוק אל לב המשפחה ולאפשר לו ללמוד ולהתפתח לצד שאר בני הבית.

ה-Tripp Trapp, אשר משווק מאז 1972 על ידי חברת סטוקי הוותיקה לריהוט ומוצרי ילדים, פותח על ידי המעצב הנורבגי פיטר אופסוויק בהשראת בנו הקטן, טור. אופסוויק ביקש ליצור כיסא שיעניק פתרון לבנו הפעוט לשבת לצד בני המשפחה בגובה העיניים, ושיתאים לו גם כשיגדל ויהפוך לילד. כך נוצר הכיסא שחולל מהפכה. הוא כולל עיצוב חכם ומתחשב המאפשר לכוון את עומק וגובה המושב ומשטח הרגליים של הכיסא, ומספק צורת ישיבה ארגונומית ונוחה לילד המאפשרת לו חופש תנועה מושלם ליד השולחן לצד כל בני המשפחה.

לעיצוב המיוחד יתרונות רבים עבור הילד והקשר המשפחתי כולו שהופך אותו למוצר חובה להורים ולילדיהם. להלן כמה סיבות המסבירות מדוע:

  • כיסא האוכל המיוחד מאפשר לילד הקטן לשבת בגובה העיניים עם שאר בני המשפחה, יוצר קירבה מיוחדת שגורמת לו להרגיש חלק מחיי המשפחה בארוחות, בשיחות, ובכל הפעילויות סביב השולחן. הישיבה לצד כל בני המשפחה מסייעת לפתח  מיומנויות חברתיות של הילדים הקטנים, מעשירה את התקשורת המשפחתית והופכת את החיים סביב השולחן למהנים יותר. בכיסאות אוכל אחרים התינוק יושב בכיסא מוגבה, נפרד מהשולחן, ונבדל מבני המשפחה.
  • בכיסא ה-Tripp Trapp התינוק נמצא בחופש תנועה מוחלט. רגליו נמצאות תמיד בגובה הרצפה ולא באוויר – בזכות משטח עץ יציב שמותאם לגובה רגליו בכל שלב ותומך בהם. הקרקע הבטוחה מאפשרת לילד את החופש לחקור ולנוע בדרך הטבעית עבורו. הוא לומד איזון, תיאום, ומוצא את עמדתו. מרבית כיסאות ההגבהה בשוק לא מספקים פתרונות לרגליי התינוק שנשארות מתנפנפות באוויר במשך ההאכלה ולא מספקות את תחושת הקרקע הבטוחה.
  • הכיסא עשוי מעץ איכותי חזק ומאסיבי, ועמיד לשנים ארוכות. הוא נמכר עם אחריות ל-7 שנים. משקלו של הכיסא 7 ק"ג, גובהו כ-80 ס"מ, ומבנהו היציב מסוגל לשאת מבוגר במשקל עד 140 ק"ג.
  • הכיסא מוצע במבחר צבעים על בסיס מים שאינם רעילים. הכיסא מגיע עם מגוון אפשרויות עיצוביות לפי צרכי המשפחה. ניתן להתאים לכיסא ערכת תינוק וריפודים במגוון צבעים והדפסים.
  • הכיסא עשוי מעץ איכותי ולכן קל לניקוי – ניתן לנגב במטלית נקיה ולחה ולייבש במטלית יבשה.
  • בעולם הכיסאות לילדים ותינוקות ה- Tripp Trappהוא מוצר פורץ נורמות לא שיגרתי. עיצובו המיוחד כבר הפך אותו מזמן לאייקון, משפחות שרוכשות אותו מעידות על חשיבה מתקדמת בכל הקשור לגידול ילדים ותינוקות.

איך בוחרים כיסא אוכל/ הגבהה לתינוק

הגענו לשלב הבופה ?. התינוק שלנו גדל, מתחיל טעימות ומפתח את העצמאות שלו הנוגעת לאוכל. הוא כבר לא רק עולל שיונק או שותה תחליף חלב מבקבוק, אלא מגלה טעמים ומרקמים, נעזר בחושיו ואוחז בידיו. הוא מתחיל לשבת ולכן זה הזמן לצייד אותו בכיסא שישמש לו לארוחות.  

כיצד נבחר כיסא מתאים? להלן כמה עצות:

נוחות הילד – הנוחות של הילד ניכרת קודם כל בחופש התנועה שלו. העדיפו כיסא שבו התינוק אינו קשור חזק ורגליו אינן באוויר. במצב כזה חופש תנועתו מוגבל והכיסא לא נוח במיוחד, ואז התינוק לא יסכים לשהות עליו זמן רב. קיימים כיסאות אוכל מתוחכמים עם עיצובים ארגונומיים המעוצבים כך שבכל גובה בו הילד יושב יש "קרקע" לרגליו, שיוצרת עבורו נינוחות ואת החופש לחקור ולנוע בדרך הטבעית עבורו.

פונקציונליות – העדיפו כיסא שמספק פונקציות נוספות מלבד האכלה. כיסאות התינוקות עוצבו כך שיוכלו לספק מתחם להאכלה לתינוק. הם מוגבהים מהשולחן ומבדלים אותו. ישנם כיסאות האכלה שעיצובם מאפשר לכוון את התינוק/ילד לגובה בני המשפחה בכל שלבי הגדילה שלו. כך נוצרת קירבה מיידית וטבעית והוא הופך לחלק מהבילוי המשפחתי סביב השולחן עוד משלב מאוד מוקדם.

עיצוב – תרצו כיסא שייראה כמו פריט עיצובי מיוחד בנוף הביתי? מרבית כיסאות התינוקות הם מפלסטיק בשילוב ריפודים, בעיצובים דומים. ניתן להשיג כיסאות האכלה מיוחדים ומעוצבים שאף מוצעים במספר צבעים ומוסיפים טאץ' מיוחד לארוחה המשפחתית.

חוזק ובטיחות – חשוב לרכוש כיסא במקום מורשה ולוודא שהוא עומד בכל תקני הבטיחות הנדרשים לכיסא האכלה לילדים. העדיפו כיסא שעשוי, לדוגמה, מעץ חזק ומאסיבי ושנמכר עם אחריות לשנים רבות.

זמן – תכננו האם תעדיפו לרכוש כיסא תינוקות נישתי לתקופה מוגבלת,  או מוצר שתוכלו להשתמש בו שנים? ישנם כיסאות לתינוקות שגדלים עם הילד ומשמשים אותו לשנים רבות.

ייחודיות – לבחירתכם האם תעדיפו לרכוש כיסא פשוט או להבדיל כיסא מיוחד עם היסטוריה מחברה ותיקה בתחום הריהוט לתינוקות. ישנם כיסאות שעוצבו על ידי מעצבים ונחשבים אף לאייקונים למרות שהם מעולם הילדים.

תפעול נוח – בחרו כיסא שקל להרכיב, לתפעל, ולנקות. כיסאות מעץ עם ריפודים נפרדים שמתלבשים על הכיסא, נוחים יותר לניקוי מכיסאות פלסטיק עם ריפודים בילט אין.