אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 200 ש"ח (לא כולל ריהוט)

עיצוב חדר לתינוק – מדריך להורים הטריים

ריהוט שינה ועיצוב

מזל טוב! בקרוב החיים שלכם ישתנו ויתווסף למשפחה יצור קטן ומדהים שיכניס אור גדול לבית. אז אחרי שעברתם את שלב הבחילות וכבר אתם יודעים את מין הילוד, הגיע הזמן להתחיל לתכנן לסדר ולארגן את החדר שבו התינוק יגור, ישן ויגדל. עיצוב חדר לתינוק מראש ובנחת יכול לאפשר לכם לתכנן חדר שיכול לתרום להתפתחות תינוקכם, לשמש את הילדים הבאים וליצור את האווירה ליצירת רגעים שתנצרו אתכם, אז בואו נתחיל

עוד בזמן ההיריון אתם מתחילים לתכנן את החדר שבו התינוק יגור, ישן ויגדל. כמובן שאתם גם נהנים לפנטז על חדר תינוקות שיהיה מצד אחד מקסים ויפהפה ומאידך שיהיה נוח. חדרי תינוקות מומלצים אמורים להיות מרווחים, נוחים ומאווררים. ופונקציונלי כך שתוכלו להתנייד בו בחופשיות ולטפל בתינוק שלכם. חשוב שיהיה בהם חימום בימים קרים וחלון לאוורור וחדירה  של אור השמש.
בדרך כלל חדר תינוקות יכיל מיטה נוחה ותקנית, שידת החתלה וארון למוצרי תינוקות כמו חיתולים ובגדים.

ריהוט לחדרי תינוקות של סגל בייבי מאפשר גמישות מירבית כדוגמת חדר נטע. חדר נטע מציג שילוב של מיטה נעם, שידה נטע וארון שחר היוצרים מראה שלם המעניק מניפה של אפשרויות


את החדר שאת מתכננים כדאי להכין עוד לפני שאתם מרהטים אותו:
ההכנה מתבטאת בניקיון יסודי של החדר, ניגוב אבק, ואוורור שלו.
אם יש לכם כבר מיטה מילדים קודמים, בדקו שהיא תקינה ומוכנה לקבלת הרך הנולד. חשוב לבדוק שאין שום סכנה בחלקי המיטה ושהיא עומדת בתקן, מומלץ לרכוש שידה לתינוק בצבע ניטרלי שיכול לשמש את הילדים הבאים ותאפשר לשחק עם העיצוב ללא הגבלה.
במידה וישנה שידת החתלה במצב טוב מהילד קודם ועכשיו אתם מצפים לילדה, תוכלו לצבוע את השידה לצבע שתרצו, להחליף ידיות במידה וצריך וכך לנצל את השידה ולהמשיך ליהנות ממנה

הפרטים הקטנים שחשוב לשים לב אליהם:

לפני שאתם הולכים לקנות רהיטים כדאי למדוד את החדר ולתכנן מראש איפה תעמוד מיטת התינוק, היכן תמוקם השידה ומה יהיה גובה הארון.
השלב הבא הוא בחירת צבע הקיר, תוכלו להדגיש רק קיר אחד כמו איזור המשחקים או את הקיר של המיטה, הקפידו לשים לב אם המוצרים כוללים צבעים רעילים, זה תקף לקירות וגם לצבעים של הריהוט. מומלץ לשמור על צבעים ניטרליים ובהירים שיעניקו אווירה נקייה ומרווחת ככל האפשר. הקפידו לבחור ריהוט שלא יוכל לסכן את התינוק כמו ריהוט עם פינות חדות ולבחור ריהוט עם טריקה שקטה כדי שהתינוק לא ייבהל. בחרו בתאורה נעימה ולא חזקה מדי, תוכלו להוסיף מנורת לילה לשעות הקטנות של הלילה. מבחינת כבלים וחשמל, הצניעו את הכבלים והרחיקו מאיזור התינוק, הקפידו לא להשאיר שקעים חשופים על מנת להימנע מסיכונים מיותרים, רכשו מכסים לשקעים כך תוכלו להיות רגועים ובראש שקט.

חדר ברצלונה סגל בייבי קולקציית ריהוט תינוקות של סגל בייבי

קניית רהיטים לחדר תינוקות

בחנויות ישנם רהיטים במגוון רחב של עיצובים, חלקם לא פחות ממדהימים: יש מיטות מעוצבות עם הדפסים של הפוני הקטן, יש מדבקות של פיות וברביות ועוד הרבה אפשרויות, הכל תלוי במידה ההשקעה היצירתית והכספית שלכם בכל מקרה כדאי קודם כל לבדוק שהרהיט עומד בתקן מחמיר (אירופאי אם אפשר) ורק לאחר מכן להתחיל להסתכל על העיצוב שלו. אין טעם לרכוש רהיט מעוצב ככל שיהיה כאשר הוא מהווה סכנה לילד.

את הרהיטים כדאי להזמין כמה חודשים לפני הלידה ולבדוק שהכול תקין, למקם אותם בחדר התינוקות ולעצב כראות עינכם. דרך אגב, את המיטה כדאי להציב בקרבת החלון כך התינוק ייהנה מאור השמש בבוקר ומרוח נעימה בימים חמים. מומלץ למקם את מיטת התינוק כך שהראש יהיה ניצב לקיר ולא מתחת לחלון או בכניסה לחדר, ולא לתלות מעל המיטה מדפים או תמונות כדי שחלילה לא יפלו ויסכנו את התינוק.
בנוסף, הקפידו לשמור על סביבת השינה של התינוק בטוחה ככל שניתן, ללא חפצים, משחקים ושמיכות מיותרות כדי להקטין את הסיכונים לחנק.
אל תשכחו את עצמכם – ההורים!  אתם הולכים לבלות המון שעות בחדר הזה, צרו אווירה שתהיה לכם נעימה ומזמינה וכמובן מקמו כורסא נוחה סמוך למיטת התינוק.

קולקציית חדרי שינה מעוצבים לתינוקות דגם חדר איילת סגל בייבי

 עיצוב חדר לתינוק לדוגמא:

עיצוב חדרי תינוקות הופך למאתגר יותר כשיש אח קטן. כך התמודדנו עם האתגר בחדר של אלון וארז
תפקיד החדר: החדר משמש לשני בנים ומשמש גם חלל משחקים.
העמדת הריהוט: הריהוט עומד בצורה טובה ומנצל את החלל במיטבו. בהמשך אפשר להעביר את שידת האחסנה אל מתחת לחלון, רק לוודא שאין סכנה והחלון מסורג.
קשת צבעים: שמנת לבן וגוונים טבעיים וחמים.
אביזרים משלימים: טקסטיל- מצעים בגוונים מתאימים, שטיח, וילון, גוף תאורה, מנורות לילה וטפט או צבע עדין על אחד הקירות הגדולים.
ההמלצה שלנו היא לפני שאתם בוחרים ומעצבים את החדר תחקרו ותסתכלו באתרים שיוכלו להעניק לכם השראה, ידע וכמובן מוצרים בטיחותיים.