אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 250 ש"ח (לא כולל ריהוט)

אין מוצרים בסל הקניות.

התפתחות ומעבר לכוסות אימון

הנקה והאכלה

אחרי מספר חודשים שתזונת התינוק שלנו התבססה על הנקה או שתיה מבקבוקים, הוא גדל מספיק, ומוסיף עוד מרכיבים לתפריט מלבד חלב אם או תמ"ל. ועכשיו, אפשר לעבור איתו הלאה לשלב הבא – שתייה מכוס. המעבר לכוס שתיה מומלץ מכמה טעמים. סיבה ראשונה – שתיה ממושכת מבקבוקי תינוק עם פטמות עלולה לגרום לבעיות שיניים בטווח הארוך, החל מעששת ועד צמיחת שיניים לא ישרה (מאחר ומנח הפטמה עלול ליצור תזוזת שיניים בכל אזור הפה והלסת). סיבה שניה וחשובה לא פחות מהראשונה – המעבר לכוס שתיה מקרבת את התינוק לשתות כמו מבוגר ומעודדת פיתוח עצמאות גדולה יותר.

בקבוק שתיה לתינוק | בקבוק לתינוק סובינקס למכירה באתר סגל בייבי

מתי אפשר להתחיל?

את המעבר משתיה בבקבוק לכוס אימון אפשר להתחיל החל מגיל חצי שנה. ניתן להשיג בחנויות מוצר ייעודי למעבר הזה, שנקרא כוס אימון או כוס מעבר. זה הזמן להכיר לו אותה.

מהי כוס אימון?

זוהי כוס לתינוקות בעלת מבנה מיוחד לשימוש מגיל חצי שנה ומעלה, שעוזרת להם במעבר מאכילה מבקבוק עם פטמה לשתייה מכוס. כוס האימון בנויה עם פיית סיליקון רכה שיכולה להזכיר לתינוק מאוד את פטמת הבקבוק שלו ובכך לסייע בהתרגלות אליה. הכוס מעוצבת במיוחד לאחיזה נוחה בכל גיל. היא גם כוללת שסתום מיוחד המונע את שפיכת המשקה משולי הכוס בעת שהתינוק לוגם. לאחר שהתינוק גדל, סיים עם שלב הבקבוקים וכבר התרגל לכוס – ניתן להשתמש בה גם ללא הפיה.

איך מתחילים?

בעדינות והדרגה. מתחילים להגיש לתינוק את המאכלים המוכרים לו בכוס האימון. בגיל חצי שנה חלב אם או תמ"ל. בהמשך, מים ומזונות נוזליים אחרים.

שני עניינים חשובים מאוד:

  • כוס האימון היא לא "סתם" כוס פלסטיק רגילה ופשוטה עם פיה. חשוב לוודא שמדובר במוצר בטוח של חברות המתמחות בייצור בקבוקים ומוצרי האכלה לתינוקות המקפידות על ייצור מוצרים בטוחים מחומרים איכותיים ולא רעילים.
  • עד גיל שנה – חשוב לשטוף היטב ולעקר בקבוקים וכוסות שתיה של התינוק.

בשוק יש מגוון מוצרי האכלה לתינוקות ופעוטות המיועדים לשלב שאחרי הבקבוק. ניתן להשיג במגוון צבעים, איורים והדפסים שמחים, שעוזרים לתחושת הכיף והחוויה לתינוק שהופך לעצמאי. חברת סובינקס מציעה כוסות אימון עם איורי מפלצות חמודות… שעושות חשק לשתות.