אתם בידיים טובות - האתר בהרצה

אין מוצרים בסל הקניות.

איך בוחרים עגלה לתינוק

התפתחות

עגלה לתינוק היא המוצר הכי חשוב שמסייע לתווך את כל הקשר של התינוק עם העולם שבחוץ, בין אם זה חיק הטבע או הרחוב שמתחת לבית. ניתן לצאת עם הילד לטיול על הידיים, במנשא או סלקל אבל אף אחת מהאפשרויות האלה לא מספקת לו את הספייס והמרחב העצמאי שלו כמו ברגעים שהוא חווה את העולם כשהוא יושב בנוחות בעגלה, ולצידו ההורה עם ידיים חופשיות, נגיש וזמין הרבה יותר עבור התינוק.

העגלה, אם כך, מספקת את הגמישות לצאת וללכת עם התינוק לכל מקום, כולל לשלב את כל הסידורים היומיומיים כמו קניות במכולת וטיולים בשכונה, ובנוסף להעמיס כל מה שנדרש להליכה.

עגלת תינוק לתינוק אקספלורי סטוקי באתר סגל בייבי

אז כיצד בוחרים עגלה? יש להתחשב בכמה גורמים שיסייעו לכם בבחירה:

גודל – בשוק מוצעות עגלות במגוון גדלים. בחרו בעגלה שתתאים למידותיכם, והתחשבו בגורמים כמו: שטח אחסון העגלה בבית, האם יש לכם מעלית צרה, שטח האחסון בבגאז' לעגלה המקופלת ועוד. במידה והמקום מוגבל רצוי לבחור עגלה שתופסת פחות מקום.

מספר ילדים – חישבו האם יש צורך לשלב בעגלה יותר מילד אחד – אחים קטנים/ גדולים/ תכנון להרחבת המשפחה. בחרו עגלות שאפשר לשלב בהן טרמפיסט לאח גדול, או שמציעות פתרונות להושבה של אחים צמודים. לא חייבים בהכרח להשתמש בעגלות תאומים רחבות ומסורבלות. ישנן בשוק עגלות צרות ודינמיות שבפעולה פשוטה יכולות להשתנות בקלות ולאכלס יותר מקטנטן אחד.

תנועה – בחרו בעגלות שעוצבו לתכנון של נסיעה נוחה וחלקה על מגוון סוגי המשטחים. ישנן עגלות עם גלגלים קלים וחזקים המסתובבים בזווית של 360 מעלות ומאפשרים נסיעה קלילה עם כושר תמרון בכל סוגי המשטחים כולל חול, חצץ, סלעים, ואף מדרגות.

תפעול – בחרו עגלה נוחה לקיפול ולתפעול, בלי מנגנונים מסובכים. רצוי למצוא כזאת שמספיקה לה הפעלה פשוטה עם כפתור אחד כדי לשנות מצבים.

זמן – העדיפו עגלה שמציעה פתרונות להתפתחות וגדילת התינוק. בחירת עגלה שהופכת לטיולון לתינוק שגדל יכולה להיות קניה משתלמת וחסכונית יותר.

עיצוב – במידה ואתם מייעדים את העגלה לתקופה ארוכה, בחרו בעגלה שמאפשרת בחירה והחלפה קלה של אפשרויות עיצוביות מגוונות, ושילובי ערכות ואקססוריז רבים. למשל: החלפה ממושב עריסה למושב טיולון, הוספת מתקן לכוס לפעוט שגדל, וכד'. 

גמישות – העדיפו עגלה שמציעה אופציות להושבת התינוק והפעוט, הן עם הפנים קדימה לנסיעה והן לכיוון ההורה ונגד כיוונה, לבחירה והחלפה קלה ונוחה לפי הצורך.

חשיבה על התינוק – העדיפו עגלות של חברות עם השקפת עולם שמבקשת לפתח את יכולותיו של התינוק ומציעות פתרונות עיצוב בהתאם. קיימות עגלות שעוצבו עם גישה לחזק את הקירבה בין התינוק להורה על ידי חיזוק קשר עין, הושבת התינוק גבוה בגובה העיניים, ומושב עגלה שמשתלב בקלות ליד השולחן במסעדה כשההורים יושבים בחוץ.

משקל – העדיפו עגלות נוחות לנשיאה, במיוחד במידה ונדרש לקפל לעיתים קרובות ולשים בבגאז' או לשאת במדרגות. עגלה במשקל כולל של עד 15 ק"ג עונה לדרישה.

הגנה מהשמש – ישנן עגלות עם גגונים מבדים מיוחדים המספקים לתינוק הגנה מהשמש. חשוב בעונה החמה ומשך כל השנה.

סל קניות – סל קניות נלווה הוא פונקציה שימושית מאוד בעגלות. שימו לב שסל הקניות חזק, עמיד ורחב שיכול להכיל כמות גדולה ומשקל רב של מוצרים. רצוי עם פתרון סגירה כמו רוכסן.