אתם בידיים טובות - האתר בהרצה

אין מוצרים בסל הקניות.

איך לבחור את המיטה הבטיחותית ביותר לבייבי שלנו?

ריהוט שינה ועיצוב

למה חשוב לרכוש לבייבי שלכם מיטת תינוק כבר מגיל 0?
מאת: עדי רכטמן, מדריכה להתפתחות תינוקות "צעד ראשון" ויועצת שינה

נעים מאוד! אני עדי, והשילוב בין שני המקצועות שלי – מדריכה להתפתחות תינוקות ויועצת שינה מגיל לידה ועד שנתיים – תורם ליכולת שלי לעזור לתינוקות ולהורים ולייצר הרגלים וסביבת שינה והתפתחות איכותיים כבר מההתחלה!

רגע לפני שאתם ההורים נכנסים לרשימות של מה כדאי לקנות ולמה, הכנתי לכם את כל הסיבות למה לקנות ישר מיטת תינוק ולא ללכת סביב עם מיטות לגיל ניו בורן שמוחלפות תוך 2-3 חודשים. 

מעברים – התינוק שלכם יחווה מעברים רבים בחייו הצעירים. מחדר ההורים לחדר שינה תינוק נפרד, פרידה מההורה בכניסה למסגרת, ועוד. במידה ותהיה לו עריסה או מתחברת, יידרש מעבר נוסף והסתגלות נוספת – למיטת תינוק, דבר היכול להתנהל גם מספר ימים בהם שינת התינוק עלולה להתערער. ולכן היתרון בקניית מיטה כבר מהרגע הראשון – תחסוך התמודדות עם מעבר נוסף.

הרגלים – אין דבר יותר קסום מהנקה. היכולת של גוף האם להפיק אוכל מדויק עבור תינוקה הוא באמת מתנה גדולה. בגלל הנוחות שבמיטה המחוברת למיטת ההורים, ההורה מתרגל בעצם להחזיר את התינוק לישון תוך כדי הנקה, כששניהם במיטה. זה פתרון מהיר, לא דורש לקום, ולרוב יפתור את הבכי לטווח הקצר. העניין הוא שלנוחות הזו לא מתרגל רק ההורה, אלא בעיקר התינוק, ואז ההנקה הופכת מצורך בסיסי להרגל שינה. לייצר אחר כך גמילה מההרגל הזה, יכול להיות מסע לא פשוט לשני הצדדים.

בטיחות – בעוד מיטת תינוק תשרת אתכם לפחות עד גיל שנה וחצי – שנתיים, העריסה, לפי רוב הנחיות היצרנים, תשמש אתכם עד לכל היותר גיל 5 חודשים. את רוב התינוקות יש להעביר לפני, כיוון שהעריסה קטנה למידותיהם מהר מאוד. תינוקות נעים המון בלילה, מסתובבים על צירם, מתהפכים ומוצאים את עצמם לרוחב המיטה ובתוך הסורגים. מצב זה לא רק שהינו מסוכן לתינוק אלא גם לא נוח וידרוש מעורבות ההורה על מנת לסייע לתינוק באמצע הלילה. תינוקות שמתחילים להתהפך במיטה, יש להעבירם מיד למיטה הסגורה מכל 4 הדפנות.

אחים וחיות מחמד – אחים גדולים (ובעיקר צמודים) רוצים להרגיש כמו אחיהם הקטן. הם ירצו לחקות אותו ולעיתים גם להיכנס למיטה שלו כמשחק. עריסה לא יכולה לשאת במשקל האח הגדול, ואם יכנס אליה היא עלולה לא לשאת בעומס ולהישבר. בנוסף, בעלי חיים אוהבים לרוב את הריח של התינוק יחד עם המצעים והחמימות שהמיטה מציעה, ואוהבים להיכנס לישון בה כשהפעוט שם וגם כשלא. אם יש לכם בעל חיים כזה, מומלץ שהמיטה לא תהיה פתוחה אלא סגורה מכל הצדדים.

הסיבה הכלכלית – רכישה של שתי מיטות (עריסה + מיטת תינוק) היא יקרה יותר. בנוסף, ההוצאה הגדולה הזאת כרוכה ברכישת שני מזרנים בגדלים שונים, לפחות ארבעה סטים שונים של מצעים, מגני ראש ועוד. כשרוכשים ישירות מיטת תינוק למעשה מתמקדים בפעולת הקנייה, מה שמאפשר להשקיע במזרן איכותי שישרת אתכם לאורך זמן וכמובן להשקיע במיטה איכותית שתוכל לעבור במשפחה לדורות. ואם מדברים כלכלה, אז יש גם מיטות תינוק שהופכות למיטת מעבר וחוסכות להורים קנייה. למשל מיטת תינוק מדגם אדל או דגם רום 2 ב-1 של סגל בייבי, ההופכת ברגע המתאים למיטת מעבר לשלב הבא של הפעוט שגדל.  

עדי רכטמן | נישוקה | https://www.instagram.com/nishuka.adi | 0508989055

סדנאות התפתחות שנפתחת בקרוב:
גילאי לידה עד 3 חודשים
3 עד 6 חודשים 15.8.21