אתם בידיים טובות // שליחות בחינם בהזמנה מעל 200 ש"ח (לא כולל ריהוט)

המלצות לבחירת ארון לתינוק

ריהוט שינה ועיצוב

כאשר מעצבים חדרי תינוקות, הארון בחדר התינוק שלנו הוא גם פריט עיצובי שמהווה חלק מנוף החדר, וגם שימושי שכן הוא מאחסן את כל בגדיו של התינוק ומוצרי הטקסטיל כמו סדינים, מגבות ועוד. בחירת ארון לחדר התינוק היא חשובה, זהו פריט שילווה אותנו שנים קדימה ולכן נרצה לבחור ארון שיענה על הדרישות והצרכים שלנו, ועל הטעם-עיצוב וההעדפות אותן חשוב שנגדיר מראש.

חשובות שיש להתייחס אליהן כשאנו בוחרים ארון לחדר תינוקות

גודל החדר – חשוב להתייחס לחלל החדר ולבחור ארון שתואם את ממדיו. במידה ומדובר בחדר קטן יש לבחור ארון שלא ישתלט על החלל, וגם לקחת בחשבון שישנם רהיטים נוספים שנמצאים בחדר. בחדר קטן אנחנו ממליצים על ארון ברוחב 120 ס"מ ועומק 60 ס"מ – ארון בגודל זה עושה את העבודה. אם יש לכם חלל גדול יותר, קיימים גם ארונות ברוחב 170 ס"מ שיאפשרו שטח אחסון יותר גדול.

גובה ופרופורציה – המלצה נוספת הקשורה למידות הארון נוגעת גם לגובהו. במידה וחדר התינוק הוא גם חדר המשחקים של הילדים, מומלץ לבחור בארון העומד בפרופורציה לגודלם כך שלא יהיה גבוה עד התיקרה ובעל נוכחות שעלולה להיות מאיימת. זהר אליאס-יפה, המעצבת הראשית ומנהלת הפיתוח של סגל בייבי, עיצבה בהשראת ילדיה את קולקציית ארונות modern בעלי גובה 2.03 מ'. המאפיין את הסדרה הוא התייחסות לגובה הארון שהוא נמוך מהסטנדרט המקובל בתחום, בדיוק מסיבה זאת. דגמי הסדרה מעוצבים עם  רגליים צרות המוסיפות למראה המרוכך והלא מאיים עבור הילד שהופך לפעוט ואחיו הגדולים השוהים לא מעט בחדר.

שימושים – בעת בחירת הארון לתינוק עלינו להתייחס לצרכי האחסון שלנו שייקבעו בהתאם לסגנון הלבוש של הילדים ושאר הטקסטיל שאמור להיות מאוחסן בארון. כך נחליט מהו היחס המועדף שנבחר בין המדפים לאזור התלייה. למשל, אם מדובר בתינוקת עם שמלות רבות אז נזדקק ליותר מקום לתלייה, לעומת תינוק שעיקר מלתחתו מורכבת מבגדי גוף, חולצות ומכנסיים. דגמי הארונות של סגל בייבי כוללים מדפים נשלפים לשינוי היחס בתוך הארון, וכך ניתן להתאים אותם לפי השימושים האישים שלנו. למשל, הגדלת שטח מדף, או הוצאת מדף להגבהת שטח התליה.

חשיבה קדימה – ניתן לבחור ארונות שמציעים גמישות ואפשרויות נוספות מעבר למקובלות. סדרת הארונות modern של סגל בייבי מציעה ארונות שבתחתיתן שתי מגירות רחבות וגדולות כמו אלו שבשידות האחסנה. מגירות אלה נגישות ויכולות לשמש את התינוק שגדל והפך לפעוט ואת אחיו הילדים הגדולים שיכולים לגשת ולשלוף מהן פריטים שונים. דגמים נוספים של ארונות מציעים שילוב מגירות צרות ורגילות. קל ונוח לאחסן בהן פריטים קטנים של התינוקות והילדים (מוצצים, משחות, חיתולים), זאת לצד שטחי אחסון הבגדים שנמצאים מאחורי דלתות הארונות.

אחידות – בחירת סגנון העיצוב של הארון תיעשה בדרך כלל בהתאמה לסגנון עיצוב הבית כולו. לעיצוב קלאסי הדוגל במינימליזם ניתן לבחור ארונות מהדגמים הקלאסיים, בעלי עיצובים נקיים וישרים, או דגמים קלאסיים מסולסלים שיוצרים נופך רומנטי. למשל, ארון מדגם מייסון או קמפינה, שמלבד צבע לבן ושמנת מוצעים בצבעי תחרה. לחדר מודרני יותר ניתן לבחור ארונות מדגם אור, ברק או שחר, שהם נמוכים יותר, בעלי מראה אוורירי וקליל ופחות כבד. תזכרו כי לפני שאתם בוחרים את הארון לחדר התינוק תבדקו מהם הצרכים שלכם, ומהו גודלו של החדר.